Şuana kadar internetin kurumsal işlev yönünden bahsettik. Bundan çok daha önemlisi internetin tamamen hayatımız haline gelmiş olmasıdır. Herhangi bir siyasi veya toplumsal olay olduğunda internet altyapılarının yoğunluktan dolayı çökmesi bunun en büyük örneğidir. İnternet öyle bir mecradır ki başarılıyı vezir, başarısızı rezil eder. Hiç beklemediğiniz bir anda internet sayesinde ürününüz veya markanız yükselişe geçebilir. Corona sürecindeki sokağa çıkma yasağı öncesinde elinde Luppo ile fotoğrafı çekilen kişiyi hatırlayalım. Bir anda Luppo markasını Twitter’da trend haline getirdi. Markanın planlayarak bile yapamayacağı bir reklam binlerce paylaşım sayesinde viral oldu. Sonuç : Luppo satışları patladı.

İnternete işletmeler gözünden bakacak olursak da; her yazdığımız kelimenin karşılığında arama motorlorunda onunla alakalı sitelerin karşımıza çıktığı düşünüldüğünde, başarılı bir web sitesi hayat kurtaracaktır. Diş fırçası kelimesini arama motorunda arattığımızda 181.000.000 sonuç karşımıza çıkıyor. Bunun sıralamasını şöyle yapabiliriz : Reklam çalışması yapan, web sitesini başarılı kullanan, sadece kullanan ve tesadüfen aramalarda “diş”, “fırça” gibi ayrı kelimelerin sayesinde orada yer alan sayfalardır. Kullanıcının sıra dışı bir fikri yoksa 181 milyonuncu sonuca kadar inmeyecektir hiçbir zaman. Bundan dolayı sizin “Reklam çalışması yapan” ve “Başarılı web sitesi” kullananlar arasında olmanız gerekmektedir. Arama motorlarında ilk sıralardaysanız geriye sadece ikna edici ve etkili bir web sitesi içeriği üretmek kalıyor.

“Web Tasarım”

Kullanıcı, web sitenize girdi. Artık bu noktadan itibaren web sitenizi kendi işletmeniz gibi düşünün lütfen. Sizin internetteki temsilciniz kurumsal web sitenizdir. Kurumsal renkleriniz, kurumsal tasarımınız, fontlarınız, logonuz, kurumsal fotoğraflarınız ve tanıtım filminiz ile bir nevi müşterinizi ağırlarsınız. Kurumsal web sitesi kesinlikle bir uyum içerisinde olmalıdır. Modern ve anlaşılır bir yapıda olmak zorunluluğundadır. Profesyonel kişilerce tasarlanmış web sitesi sayesinde internet dünyasında aktif olarak yer alabilir, SEO ve Adwords çalışmaları ile doğru hedef kitlenize doğrudan ulaşabilirsiniz.

image