Gelişen teknoloji alanları, reklam alanlarının değişmesine sebep olmuştur. Yıllardır süre gelen basılı reklam anlayışı yerini sosyal mecralardaki dijital reklamlaşmaya yöneltmiştir. Artık sosyal medya hesapları adeta insanların kimlikleri yerine geçmektedir. Ticari faaliyetler, sosyal aktiviteler, hobiler, yenilen yemekler, dinlenilen müzikler, sevilen yemekler ve hatta iş arayışları bu sosyal medya hesaplarında boy göstermeye başlamıştır. Yeni nesil, kendini sosyal mecralarda ifade ediyor. Bundan dolayıdır ki bireylerin internette geçirdikleri zaman artmıştır. Yapılan araştırmalarda bir çok kişinin günde ortalama 140 kez telefonuna baktığı gerçeği ortaya çıkmıştır. İstatistiklerin sonucunda markalaşmanın ve dijital reklam anlayışının önemini daha iyi görebilmekteyiz.

“Güçlü Reklam, Güçlü Marka Demektir”

Bildiğimiz geleneksel reklam anlayışı; Televizyon reklamları, gazete reklamları, açık hava reklamcılığıdır. Ancak reklam sektörünün yer değiştirmesiyle birlikte internet reklamcılığı, geleneksel reklam anlayışının önüne geçmiştir. Artık daha fazla kişiye, daha az bütçe ile ulaşabilirsiniz. Doğru strateji ve materyaller ile Dünya’nın öbür ucuna dahi markanızın adını ulaştırmak çok basit. Bu noktada önemli olan, doğru müşteriye doğru reklam ile dokunmaktır. Reklam ajansları ise marka kimliği oluşturma ve bu markayı doğru hedef kitleye ulaştırma konusunda önemli rol oynamaktadır.

“Rakipleriniz Sosyal Medyada”

Günümüzde araba, ev ve hatta firma devralacak kişiler dahi dijital dünyadan araştırmalarını gerçekleştirip, satın almalarını yapmaktadırlar. Bu sosyal gereçleri kullanan firmalar ise kullanmayanlara göre birkaç adım önde bulunmaktalar. İyi bir sosyal medya kullanıcısı, markasını çok daha kolay pazarlayabilir. Markanız ne kadar iyi tanıtılır, ne kadar iyi yönetilir ve potansiyel müşteri kitlenizi ne kadar iyi tanırsanız kesinlikle sektörünüzde üst basamaklara doğru ilerleyeceksiniz. Reklam sektörününde uzman firmalarla yapacağınız ortaklıklar markanıza değer katacaktır. Unutmayın ki sosyal medya reklamcılığı daha pratik ve daha ekonomiktir.

image