Müşterilerimiz tarafından sıkça karıştırılan iki kavramdır reklam ve tanıtım filmi. Her randevumuzda oturup ikisini de en baştan anlatmaktayız. Bir çoğu “reklam çekimi istiyorum” dese de sonuç olarak anlaşma tanıtım filmi üzerine varılmıştır. Senaryosundan tutun da hedef kitlesine varıncaya kadar farklıdır bu iki farklı kavram.
* Tanıtım filmi, bilgi vermeyi amaçlar. Reklamın ise bir hikayesi vardır. Örneğin bir fabrika, distribütörleri için veya taşeron firmaları için tanıtım yapmayı planlıyorsa bilgi içerikli olmalıdır. Ürünle ve hizmetle alakalı teknik bilgileri içerir. Daha detaylıdır. Firma ile alakalı veriler, rakamlar ve üretim biçimlerinden kesitler vermek gerekir. Süre bakımından da daha bonkör davranılabilir. 2-4 dakikalık bir tanıtım filmi videosu idealdir. Fuarlarda, web sitenizde, toplantılarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz bunu daha geniş kitleye (sosyal medyalarda) bir dakikalık versiyonlar ile de yayınlayabilirsiniz.

Tanıtım Filmleri Nerelerde Yayınlanır?

Tanıtım Filmleri; Web sitesi, fuar, işletme sunumları, yıllık toplantılar, sosyal medya platformlarında yayınlanabilir.
* Reklam filmi hedef kitlesi ise son müşteridir. Yani bir gofret üreticisi o gofreti satın alacak kişiyi hedefleyerek tanıtım yaptırıyorsa, alacak kişi için fabrika çalışan sayısının, departmanlarının pek de önemi yoktur. Son müşterinin ilgisini markanın ya da ürünün hikayesi çeker. Buna uygun bir şekilde daha vurucu, kısa ve öz olmak zorundadır. İzleyen kişi bu reklam filmini içselleştirir ve ürüne/markaya yönelir.
* Reklam filmlerinin süreleri senaryoya ve yayınlanacağı alana göre değişkenlik gösterir. Reklam filminin kısa ve etkili olanı makbuldür. Bir televizyon veya Youtube reklamında izleyicinin hızlı bir şekilde kanalı değiştirmesi / videoyu atlaması ön görülürse 10-40 saniyelik reklam filminin ideal olabileceğini söyleyebiliriz. Duygulara hitap eden ve akılda kalıcı senaryolar oluşturarak izleyicinin dikkatini sizin reklam filminizde tutmayı hedeflemekteyiz. Bu alanda profesyonel senarist ve metin yazarları ile çalışmaktayız.

Reklam Filmi Nerelerde Yayınlanır?

Televizyon, Youtube, web sitesi, dijital outdoor reklam alanları ve tüm sosyal medya platformlarında yayınlanabilir.

Bursa’nın en başarılı ve kreatif prodüksiyon ajanslarından biri olan Yüksek Kare Film, sizlere tanıtım filmi ve reklam filmi çekimlerinde hızlı, profesyonel hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde video ve fotoğraf prodüksiyon çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Sizinle çalışmaktan mutluluk duyacağız.


image