Reklam çalışmalarının amaçları arasında yeni müşteriler kazanmak vardır, evet. Fakat reklam çalışmaları güncel kalmanızı ve prestijinizi de arttıracaktır. Reklam çalışmaları ile var olan müşteri kitleniz size her zamankinden daha rahat ulaşabilecekler. Hedef kitle skalanız artacak ve ürün satışlarınız muhakkak artacaktır. Araştırmalar gösteriyor ki sektörde yer edinmiş köklü firmalar, kazançlarının büyük bölümünü reklama ayırmaktadırlar. Bu markalara aslında fazlasıyla aşinayız, hali hazırda global seviyede müşterileri bulunmaktadır. Ancak yeni kampanyalar, SEO ve reklam çalışmaları ile güncelliğini korumak zorundalar.

Reklam Prestijdir

Her firma, kendi sektörü içerisinde diğer firmalarla rekabet içerisindedir. Varlığınızı korumak ve doğru planlanarak büyümek adına rakiplerinizden öne geçmek zorundasınız. Özel gün, mevsimsel, fırsat kampanyaları... Tanıtım filmi çekimleri, güncel bir web sitesi, sosyal medya yönetimi, profesyonel kurumsal kimlik tasarımları, katalog ve broşür çalışmaları, ürün çekimleri, SEO ile bu farkları yaratabilirsiniz. Yeni nesil reklam ajansları, sizlere bunu sağlayabilmektedir. Hem de tek bir çatı altında. Ajansınızın sizi yönlendirmesi ile dijital reklam çalışmaları yapabilir, rakipleriniz arasında bir adım önde olabilirsiniz.

Fuarlarda Tanıtım Filmi İhtiyacı

Düşünelim; Bir fuardasınız. Standınızı kurdunuz, elinizde broşür ve kataloglarınız var. Standınızın önünden geçen kişileri sloganlar ile karşılayamacağınıza göre onları bir şekilde etkileyerek firmanıza çekmek zorundasınız. Yan standınızdaki firma ise Lcd Televizyondan tanıtım filmini oynatmakta. Müşteri önünden geçerken bile verdikleri hizmeti en hızlı biçimde görebilmekte. Bu firmanın kazanımı ve standa o müşteriyi çekmesi pratik/hızlı olacaktır. Bu durum bir varsayım değil, tamamen yaşadığımız gerçeklerdir. Her yıl onlarca firma bizi arayarak fuar standına acilen tanıtım filmi istemektedir. Ne yazık ki hiçbir prodüksiyon firması son dakikada tanıtım filmi hazırlayamaz. Reklam çalışmalarının ön görülmesi ve planlı olarak ilerlemesi gerekmektedir.

Reklam Dış Pazarda İşinizi Kolaylaştırır

Bir başka örnek ise yurtdışına müşteri firmasına sunuma gidecek firmalardır. Dakikalarca belki de saatlerce sunum yapmaktansa, birkaç dakikalık yabancı dil seslendirmeli / altyazılı tanıtım filmi ile daha etkili sunum yapılabilmektedir. Bunun farkına varıp yurtdışından bizi arayan firma sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.

Özel Günlerde Reklam

Her firmanın reklam ve prodüksiyon çalışmalarına ihtiyacı vardır. Bankaların, yiyecek & içecek firmalarının, elektronik firmalarının vs. özel günlerde görsel reklamlar ile genel bir kitlenin karşılarına çıkma gayreti de prestij kaynaklıdır.
Benim müşterim var demeyin, firmanıza şans tanıyın. Unutmayın ki reklam çalışmaları bilinirliğiniz arttırır ve prestij katar.

image